50 deseñadores a seguir en Twitter

chilro É unha arma moi poderosa se sabemos usalo correctamente e persoalmente axudoume moito á hora de atopar referencias e inspiración á hora de deseñar.

Os caras WebDesign Ledger Fixeron unha recompilación de cincuenta deseñadores e programadores para seguir en Twitter Pode ser moi interesante pola súa influencia neste mundo, e xa estou a traballar niso.

Despois do salto.

Gary Thomas - (9swords) Teño tweets cousas interesantes para deseñadores web.

Aaron Irizarry - (aaroni268) é un deseñador de experiencia de usuario para Harte-Hanks / PennySaver.

Angie Bowen - (angbowen) é un deseñador / desenvolvedor web de Colorado.

Adam Smith - (atsmith) é o presidente e director creativo de Advent Creative.

Andrew Wilkinson - (awilkinson) dirixe a axencia de deseño de interfaces MetaLab.

Barry Madden - (BarryMadden) é un deseñador gráfico / web independente.

Brian Gardner - (bgardner) é o fundador e CEO de StudioPress.

Brian K. McDaniel - (bkmacdaddy) é un deseñador web e gráfico de San Francisco.

Paul Boag - (boagworld) fundou a axencia de deseño web Headscape e dirixe boagworld.

Brad Colbow - (bradcolbow) é un deseñador web independente que tamén crea unha banda deseñada semanal.

Brian Cray - (briancray) é un empresario e consultor web con sede en Colombus.

Rachael Furn - (calmbanana) é un desenvolvedor web con sede en Northants, Reino Unido.

Chetan R - (cheth) é un deseñador gráfico / web baseado na India.

Chris Spooner - (chrisspooner) é un Deseñador e baseado en Seattle blogueiro con sede en Sheffield, Reino Unido.

Liz Andrade - (cmdshiftdesign) é deseñador web / gráfico e blogueiro habitual.

Collis - (collis) é CEO / cofundador de Envato.

Walter Apai - (DesignerDepot) é un deseñador web que dirixe Web Designer Depot.

Emma Taylor - (emtaylor) é un deseñador web independente con sede en Chipre.

Hannah - (ErisDS) é desenvolvedor de PHP con sede en Northampton, Reino Unido.

Mike Rundle - (flyosity) é desenvolvedor de software con sede en Raleigh.

Glenn Hilton - (glennhilton) é un deseñador / desenvolvedor de web con sede en Vancouver.

Gopal Raju - (gopalraju) é un deseñador / desenvolvedor de web e blogueiro con base na India.

Grace Smith - (gracesmith) é un deseñador / desenvolvedor web independente que tamén dirixe thefreelancefeed.com.

Janko Jovanovic - (jankowarpspeed) é deseñador de interfaz de usuario, enxeñeiro de software, blogger, altofalante e artista.

Dainis Graveris - (1o deseñador web) é un deseñador web que dirixe www.1stwebdesigner.com.

Jason Walz - (jasonwalz) é un deseñador web con sede en Milwaukee.

Jeff Croft - (jcroft) é un deseñador / desenvolvedor web con sede en Seattle que tamén foi autor de libros.

John O'Nolan - (JohnONolan) é un deseñador web con sede no Reino Unido que blogue regularmente en moitos sitios diferentes.

Jon Phillips - (jophillips) é un deseñador web que dirixe Sprye Studios.

Liam McKay - (liammckay) é un deseñador web con sede no Reino Unido que traballa actualmente en WPBundle.

Mark Jardine - (markjardine) é un deseñador con sede en San José que traballa para Tapbots.

Marko Prljic - (markoprljic) é un deseñador web croata que fundou Twinkle Tap.

Meagan Fisher - (meaganfisher) é un deseñador web con sede en Salem que traballa en SimpleBits.

Mike Lane - (mlane) é un deseñador UX con sede en Minneapolis.

Ronald Bien - (naldzgraphics) é un deseñador gráfico con sede en Filipinas e tamén fundador de Naldz Graphics.

Nishan Joomun - (nishanjoomun) é un deseñador web con sede en Montreal.

nourayehia - (nourayehia) é deseñador web que tamén fundou Noupe e Bundle Hunt

David Perel - (obox) é un deseñador web con sede en Sudáfrica e cofundador de Obox.

Amélie Husson - (othella) é un deseñador web de Francia pero actualmente ten a súa sede en Alemaña.

http://www.twitter.com/paddydonnelly é un deseñador web irlandés con sede actualmente en Bélxica.

Rob Hawkes - (robhawkes) é un desenvolvedor web con sede no Reino Unido.

Rogie - (rogieking) é un deseñador web con sede en Montant e fundador de Komodomedia.

Veronica Domeier - (ronicadesign) é un deseñador web independente con sede en San Antonio.

Sarah Parmenter - (sazzy) é un deseñador web con sede no Reino Unido e fundador de You Know Who.

Thomas Ulbricht - (sharebrain) é un deseñador web con sede en Alemaña, tamén fundou Sharebrain.

Jacob Gube - (seis revisións) é desenvolvedor / deseñador web, tamén fundou Six Revisions e cofundou Design Instruct.

Luca Soffici - (Soffici) é un deseñador gráfico e web con sede en Italia.

Tom Kenny - (tkenny) é un deseñador / desenvolvedor web con sede no Reino Unido e fundou Inspect Element.

Tony Chester - (Tonychester) é deseñador web de Cary e propietario de OnWired.

Umut Muhaddisoglu - (umutm) é un desenvolvedor web e blogueiro de Turquía.

Esta lista era só unha pequena sección da comunidade de deseño web. Hai 100, senón miles de deseñadores que paga a pena seguir, así que non dubides en deixar un comentario cunha ligazón ao teu perfil de twitter de ligazóns se pensas que paga a pena seguir.


O contido do artigo adhírese aos nosos principios de ética editorial. Para informar dun erro faga clic en aquí.

Sexa o primeiro en opinar sobre

Deixa o teu comentario

Enderezo de correo electrónico non será publicado.

*

*

  1. Responsable dos datos: Miguel Ángel Gatón
  2. Finalidade dos datos: controlar SPAM, xestión de comentarios.
  3. Lexitimación: o seu consentimento
  4. Comunicación dos datos: os datos non serán comunicados a terceiros salvo obrigación legal.
  5. Almacenamento de datos: base de datos aloxada por Occentus Networks (UE)
  6. Dereitos: en calquera momento pode limitar, recuperar e eliminar a súa información.

bool (verdadeiro)