50 σχεδιαστές για παρακολούθηση στο Twitter

Twitter Είναι ένα πολύ ισχυρό όπλο, αν ξέρουμε πώς να το χρησιμοποιήσουμε σωστά, και προσωπικά με βοήθησε πολύ όταν βρίσκω αναφορές και έμπνευση όσον αφορά το σχεδιασμό.

Τα παιδιά WebDesignLedger Έχουν κάνει μια συλλογή από πενήντα σχεδιαστές και προγραμματιστές που θα ακολουθήσουν στο Twitter Θα μπορούσε να είναι πολύ ενδιαφέρον λόγω της επιρροής του σε αυτόν τον κόσμο και ήδη το δουλεύω.

Μετά το άλμα.

Γκάρι Τόμας - (9 ξίφη) Έχω tweets ωραία πράγματα για τους σχεδιαστές ιστοσελίδων.

Aaron Irizarry - (aaroni268) είναι σχεδιαστής εμπειρίας χρήστη για το Harte-Hanks / PennySaver.

Angie Bowen - (angbowen) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων / προγραμματιστής από το Κολοράντο.

Άνταμ Σμιθ - (atsmith) είναι ο πρόεδρος και δημιουργικός διευθυντής της Advent Creative.

Andrew Wilkinson - (awilkinson) εκτελεί το γραφείο σχεδίασης διεπαφών MetaLab.

Μπάρι Μάντεν - (Μπάρι Μάντεν) είναι ανεξάρτητος web / GUI / γραφίστας.

Μπράιαν Γκάρντνερ - (bgardner) είναι ο ιδρυτής και διευθύνων σύμβουλος του StudioPress.

Brian K. McDaniel - (bkmacdaddy) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων και γραφικών από το Σαν Φρανσίσκο.

Paul Boag - (boagworld) ίδρυσε το γραφείο σχεδιασμού ιστοσελίδων Headscape και διευθύνει το boagworld.

Brad Colbow - (bradcolbow) είναι ανεξάρτητος σχεδιαστής ιστοσελίδων που δημιουργεί επίσης εβδομαδιαία κόμικ.

Μπράιαν Κράι - (briancray) είναι επιχειρηματίας και σύμβουλος διαδικτύου με έδρα το Κολόμπους

Ραχέλ Φούρν - (ηρεμία) είναι προγραμματιστής ιστού με έδρα το Northants του Ηνωμένου Βασιλείου.

Chetan R - (cheth) είναι Ινδός με βάση το web / γραφίστας.

Chris Spooner - (chrisspooner) είναι ένα Σχεδιαστής με έδρα το Σιάτλ και blogger που εδρεύει στο Σέφιλντ του Ηνωμένου Βασιλείου.

Liz Andrade - (cmdshiftdesign) είναι web / γραφίστας και τακτικός blogger.

Collis - (collis) είναι Διευθύνων Σύμβουλος / Συνιδρυτής της Envato.

Walter Apai - (DesignerDepot) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων που διαχειρίζεται το Web Designer Depot.

Emma Taylor - (emtaylor) είναι ανεξάρτητος σχεδιαστής ιστοσελίδων με έδρα την Κύπρο.

Χάνα - (ErisDS) είναι προγραμματιστής PHP με έδρα το Νορθάμπτον του Ηνωμένου Βασιλείου.

Mike Rundle - (εχθρότητα) είναι προγραμματιστής λογισμικού που εδρεύει στο Raleigh.

Glenn Hilton - (glennhilton) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων / προγραμματιστής με έδρα το Βανκούβερ.

Gopal Raju - (gopalraju) είναι ένας σχεδιαστής / προγραμματιστής και blogger της Ινδίας.

Γκρέις Σμιθ - (χαριτωμένος) είναι ανεξάρτητος σχεδιαστής ιστοσελίδων / προγραμματιστής που διαχειρίζεται επίσης το thefreelancefeed.com.

Τζάνκο Γιοβάνοβιτς - (jankowarpspeed) είναι σχεδιαστής UI, μηχανικός λογισμικού, blogger, ομιλητής και καλλιτέχνης.

Dainis Graveris - (1stwebdesigner) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων που εκτελεί το www.1stwebdesigner.com.

Jason Walz - (jasonwalz) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων με βάση το Μιλγουόκι.

Jeff Croft - (jcroft) είναι σχεδιαστής / προγραμματιστής με έδρα το Σιάτλ, ο οποίος έχει επίσης συντάξει βιβλία

John O'Nolan - (JohnONolan) είναι ένας σχεδιαστής ιστοσελίδων με έδρα το Ηνωμένο Βασίλειο που δημοσιεύει τακτικά ιστολόγια σε πολλούς διαφορετικούς ιστότοπους.

Jon Phillips - (jophillips) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων που διαχειρίζεται το Sprye Studios.

Liam McKay - (liammckay) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων με έδρα το Ηνωμένο Βασίλειο και εργάζεται επί του παρόντος στο WPBundle.

Mark Jardine - (markjardine) είναι βασισμένος στο Σαν Χοσέ σχεδιαστής που εργάζεται για τα Tapbots.

Μάρκο Πρλίτς - (μαρκόπλιτς) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων με έδρα την Κροατία που ίδρυσε το Twinkle Tap.

Meagan Fisher - (meaganfisher) είναι σχεδιαστής Ιστού με έδρα το Σάλεμ που εργάζεται στο SimpleBits.

Mike Lane - (mlane) είναι σχεδιαστής UX με έδρα τη Μινεάπολη.

Ρόναλντ Μπιέν - (naldzgraphics) είναι γραφίστας με έδρα τις Φιλιππίνες και ιδρυτής της Naldz Graphics.

Nishan Joomun - (nishanjoomun) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων με έδρα το Μόντρεαλ.

nourayehia - (nourayehia) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων που ίδρυσαν επίσης τους Noupe και Bundle Hunt

David Perel - (obox) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων με έδρα τη Νότια Αφρική και συνιδρυτής της Obox.

Amélie Husson - (othella) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων από τη Γαλλία, αλλά επί του παρόντος εδρεύει στη Γερμανία.

http://www.twitter.com/paddydonnelly είναι Ιρλανδός σχεδιαστής ιστοσελίδων που εδρεύει στο Βέλγιο.

Rob Hawkes - (robhawkes) είναι προγραμματιστής ιστού με έδρα το Ηνωμένο Βασίλειο.

Rogie - (rogieking) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων με έδρα το Montant και ιδρυτής της Komodomedia.

Veronica Domeier - (ronicadesign) είναι ανεξάρτητος σχεδιαστής ιστοσελίδων με έδρα το Σαν Αντόνιο.

Sarah Parmenter - (σάλτσα) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων με έδρα το Ηνωμένο Βασίλειο και ιδρυτής του You Know Who.

Thomas Ulbricht - (sharebrain) είναι σχεδιαστής Ιστού με έδρα τη Γερμανία, ίδρυσε επίσης τον Sharebrain.

Jacob Gube - (έξι αναθεωρήσεις) είναι προγραμματιστής / σχεδιαστής ιστοσελίδων, ίδρυσε επίσης Six Revisions και συνιδρυτής Design Instruct.

Luca Soffici - (Soffici) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων και γραφιστών στην Ιταλία.

Τομ Κένυ - (tkenny) είναι σχεδιαστής / προγραμματιστής Ιστού με έδρα το Ηνωμένο Βασίλειο και ίδρυσε το Inspect Element.

Τόνι Τσέστερ - (Τόνιτσεστερ) είναι σχεδιαστής ιστοσελίδων από την Cary και ιδιοκτήτης του OnWired.

Umut Muhaddisoglu - (umutm) είναι προγραμματιστής ιστού και blogger από την Τουρκία.

Αυτή η λίστα ήταν μόνο ένα μικρό τμήμα της κοινότητας σχεδιασμού ιστοσελίδων, υπάρχουν 100, αν όχι 1000, περισσότεροι σχεδιαστές που αξίζει να ακολουθήσετε, οπότε μη διστάσετε να αφήσετε ένα σχόλιο με έναν σύνδεσμο για το προφίλ σας στο twitter, αν νομίζετε ότι αξίζει να ακολουθήσετε!


Το περιεχόμενο του άρθρου συμμορφώνεται με τις αρχές μας συντακτική ηθική. Για να αναφέρετε ένα σφάλμα κάντε κλικ Aquí.

Γίνε ο πρώτος που θα σχολιάσει

Αφήστε το σχόλιό σας

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί.

*

*

  1. Υπεύθυνος για τα δεδομένα: Miguel Ángel Gatón
  2. Σκοπός των δεδομένων: Έλεγχος SPAM, διαχείριση σχολίων.
  3. Νομιμοποίηση: Η συγκατάθεσή σας
  4. Κοινοποίηση των δεδομένων: Τα δεδομένα δεν θα κοινοποιούνται σε τρίτους, εκτός από νομική υποχρέωση.
  5. Αποθήκευση δεδομένων: Βάση δεδομένων που φιλοξενείται από τα δίκτυα Occentus (ΕΕ)
  6. Δικαιώματα: Ανά πάσα στιγμή μπορείτε να περιορίσετε, να ανακτήσετε και να διαγράψετε τις πληροφορίες σας.